TYP PROJEKTU: WARSZTATY

NAZWA: WARSZTATY MOCY

DLA KOGO: DLA NASTOLATEK, UCZENNIC OSTATNICH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY ŚREDNIEJ

PO CO: BY WZMOCNIĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI I PRACOWAĆ NAD CECHAMI NIEZBĘDNYMI PRZYSZŁYM LIDERKOM

Wanda Modlibowska była doskonałą pilotką i szybowniczką, w latach 30 pobiła m.in. rekord świata w długości lotu szybowcem bez lądowania. 

Dzięki mikrobiolożce, Eugenii Piaseckiej Zeyland udało się udowodnić bezpieczeństwo i skuteczność szczepień przeciwgruźliczych (BCG), dzięki czemu uruchomiono w Poznaniu program profilaktyki na szeroką skalę.

Izabella Działyńska udostępniła zwiedzającym swoje zbiory unikatowych dzieł sztuki, tworząc w Zamku w Gołuchowie jedno z pierwszych muzeów w XIX wieku. 

Kto dziś o nich pamięta? O kobietach historia lubi zapominać. Może dlatego, że przez wiele lat była pisana przez mężczyzn. Brak kobiecych postaci, z którymi można się identyfikować to jednak poważny problem. 

Ten sposób przedstawiania historii powoduje, że dziewczynkom trudno znaleźć idolki, postaci warte naśladowania, kobiety, z którymi mogłyby się identyfikować. Chcemy zmienić ten stan rzeczy i pokazać, że kobiet, które mogą być bohaterkami dla dziewczynek w XXI wieku nie brakuje w historii. 

Chcemy – wzorując się na naszych bohaterkach – wzmocnić w dziewczynkach cechy, które są potrzebne przyszłym liderkom. Jak pokazują statystyki wciąż niewiele kobiet zajmuje najwyższe stanowiska na przykład we władzach publicznych. Udział kobiet w wyborach i władzach lokalnych ma najczęściej kształt piramidy – w radach najniższych szczebli jest więcej kobiet, w radach wyższych szczebli jest ich mniej. Najmniej zajmuje stanowiska prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Na jedną kobietę przed trzydziestką kandydującą na wójta, burmistrza, prezydenta przypada...19 mężczyzn – kandydatów.

Mimo że Polki są ambitne, przedsiębiorcze i należą do najbardziej wykształconych w Europie słabo to widać w przestrzeni publicznej i mediach.

Czerpiąc z  biografii dziesięciu niezwykłych kobiet stworzyłyśmy scenariusze WARSZTATÓW PEŁNYCH MOCY. Nie tylko opowiadamy o dokonaniach tych nietuzinkowych postaci, ale przede wszystkim rozmawiamy z uczestniczkami o tym,  dzięki jakim cechom udało im się osiągnąć tak wiele.

A potem z całych sił i przy użyciu nam tylko wiadomych, czarodziejskich sposobów 😉 sprawiamy, że każda z uczestniczek wychodzi z warsztatów odmieniona: pełna mocy i wiary we własne możliwości.

© 2019 by Saymoon Studio