top of page

WARSZTATY MOCY DLA NASTOLATEK

 

Celem naszych warsztatów jest MAGIA. Będziemy czarować, a właściwie odczarowywać przekonania dziewczyn na temat swojej wartości, ciała, poczucia sprawstwa i wpływu na rzeczywistość.

Dziewczyny nie są pewne swoich umiejętności, nie wierzą we własną sprawczość, obawiają się marzyć i sięgać wysoko. 

 

A my wiemy, że w nich drzemie moc, o jakiej nikomu się nie śniło!

 

Warsztaty organizujemy dla dziewczyn w wieku 14-15 lat, które chcą:

- poznać swoje mocne strony i się nimi podzielić z innymi

- nabrać odwagi w wyrażaniu siebie i swojego zdania

- nauczyć się radzić sobie ze stresem i napięciem

- zaakceptować i docenić siebie w każdym aspekcie

- nauczyć wyznaczać cele i je osiągać

- poznać inne wspaniałe dziewczyny

 

Warsztaty odbywać się będą w 8 kolejnych sobót, począwszy od 29 października 2022. 

Każde spotkanie trwać będzie około dwóch godzin. 

Miejsce: ul. Wolnica 7/8 (centrum Poznania, ciąg ulic Solna-Wolnica-Małe Garbary)

Liczba osób w grupie: 15

 

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE!!!

Zapisy – biuro@woykowska.org

 

Rozkład jazdy:

 

Dzień dobry

Skoro to spotkania grupowe, to i grupa musi się najpierw poznać. To nie jest przestrzeń na terapię i rozwiązywanie problemów osobistych poszczególnych uczestniczek, ale chcemy zapewnić sobie nawzajem trochę intymności i zaufania, tak aby w bezpiecznych warunkach moc pracować ze sobą i na swoich doświadczeniach.

 
Mam pomysł!

Kreatywność, nie oznacza umiejętności artystycznych, tu chodzi o budowanie postawy twórczej na co dzień. To pomaga w szukaniu rozwiązań, radzeniu sobie z problemami i wybija nas z rutyny. To będą warsztaty, które pozwolą odkryć talenty i dostrzec kompetencje radzenia sobie z różnymi zadaniami.

 

Emocje i uczucia i jak sobie z nimi radzić

Te warsztaty będą poświęcone kształtowaniu umiejętności radzenia sobie z emocjami. Bywają przyjemne lub nieprzyjemne, ale nie są złe – raczej o czymś nas informują. Co robić, by nie zmiotła mnie fala złości? Jak sobie radzić z lękiem, po co się smucimy? Co się z nami dzieje pod wpływem emocji? Jak nimi zarządzać, by one nie rządziły mną?

 

Koordynator chaosu, czyli jak radzić sobie ze stresem

Wyeliminować się go nie da, ale za to można sobie z nim skutecznie radzić. Zapewne każda z nas ma jakieś swoje sposoby na relaksację i odpoczynek, a być może jest tak, że sobie na to nie pozwalamy? Poznamy też style radzenia sobie ze stresem, a także to, jak spojrzeć na różne życiowe sytuacje z innej, niż dotychczas, perspektywy. 

 

Stop! Jestem asertywna.

Nie żyjemy na bezludnych wyspach, a bycie w grupie wymaga od nas zauważania potrzeb innych osób. Ale nie oznacza to, że mamy zapominać o swoich potrzebach i  marzeniach. Asertywność to umiejętność wyrażania siebie, swoich odczuć, opinii i pragnień, ale w taki sposób, by szanować przestrzeń innych ludzi. Bez agresji czy uległości. 

 

Ciało

Nasze ciało zajmuje dużo miejsca… w naszych głowach. Budzi skrajne emocje, podlega nieustannej ocenie i wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę. To będzie spotkanie ze stereotypem, oczekiwaniami, wizerunkiem. Będziemy szukać piękna, wyjątkowości w nas samych. Ale też sposobów dbania o ciało i zdrowie, bez wrogości, ale z akceptacją.

 

Mam tę moc 

Przyglądaliśmy się sobie przez wszystkie zajęcia, więc czas na podsumowanie. Spotkanie ma pomóc odkryć, nazwać, dostrzec mocne strony i zasoby, a także to, co może jeszcze uśpione i wymaga obudzenia? 

bottom of page