WARSZTATY MOCY DLA NASTOLATEK

Poczucie własnej wartości u polskich nastolatek jest jednym z najniższych w Europie. Dziewczyny są niezadowolone ze swojego wyglądu - uważają, że to on w dużej mierze determinuje ich "wartość". Bombardowane z każdego fanpejdża i każdego profilu wizerunkiem „idealnych” ciał, które prowadzą „idealne” życia, czują, że bardzo odbiegają od perfekcyjnego życia, które wiodą „idealni”.
 

Pomocy nie znajdują również w szkole. W książkach i podręcznikach brakuje przykładów kobiet, które robiły fantastyczne rzeczy – walczyły o niepodległość, rozwijały swoje pasje, szły własną drogą. Kobiety są pomijane nie dlatego, że często nie mogły robić tego, co robili mężczyźni (chociażby studiować czy uczyć się czegoś więcej niż roli szczebiocącej po francusku ozdoby salonów) ale głównie przez to, że historie pisali faceci.


Chcemy zmienić ten stan rzeczy i pokazać, że kobiet, które mogą być bohaterkami dla dziewczynek w XXI wieku nie brakuje w historii.

Czerpiąc z  biografii dziesięciu niezwykłych kobiet stworzyłyśmy WARSZTATY PEŁNE MOCY.
 

Podczas serii trzygodzinnych spotkań (teraz również w wersji on-line) wzmacniamy w dziewczynach takie cechy jak odwaga, konsekwencja w działaniu, umiejętność podejmowania własnych decyzji. Namawiamy do kreatywności. Rozmawiamy o ich przyszłości, planach i marzeniach. Uczymy, jak bez wstydu występować publicznie, jak bronić własnego zdania, walczyć o swoje. Krytycznie przyglądamy się mediom i temu, jak przedstawiają kobiety.
 

Uważasz, że takie warsztaty powinny odbyć się w twojej szkole?

Chcesz, aby udział wzięły w nich twoje córki?

 
Wanda Modlibowska